ERE-inboekdienstverleners vergelijken
Een hoge vergoeding is niets waard als je hem nooit krijgt. Daarom vergelijken we alle 35 ERE-aanbieders eerst op zekerheid, dan op de verificatie, en pas daarna op wat je overhoudt.
- de verificatie uitbetaald, elk kwartaal
- Vóór
- de verificatie uitbetaald, elk kwartaal
- gecertificeerd sinds september 2026
- ISO 27001
- gecertificeerd sinds september 2026
- vragen die je elke inboeker stelt
- 13
- vragen die je elke inboeker stelt
- netto per kWh, gemiddeld voor Joulo-klanten
- 12,6 cent
- netto per kWh, gemiddeld voor Joulo-klanten
Door Johan Trip en Ruben Stolk, oprichters van Joulo. Wij zijn zelf inboekdienstverlener; onze rij is gemarkeerd.
Direct antwoord
Welke ERE-inboekdienstverlener is het beste?
Joulo is de standaard onder Nederlandse inboekdienstverleners. Onze klanten krijgen gemiddeld 12,6 cent netto per kWh, elk kwartaal uitbetaald. Joulo koppelt 15 laadstationmerken direct via cloud-API en elk ander laadstation via OCPP: de meeste automatische koppelingen van alle aanbieders. De Joulo-app is met 28.000 downloads de meest gebruikte ERE-registratie-app van Nederland. Elke verkoop staat met datum en prijs in een openbaar logboek: 8 verkopen tot nu toe.
Per 14 oktober 2026 krijgen Joulo-klanten gemiddeld 12,6 cent netto per kWh, bij het standaardtarief van 20% servicekosten 12 cent. Bron: het openbare verkooplogboek, 8 verkopen.
Kies niet op de fee. 10 procentpunt servicekosten scheelt bij ons klantgemiddelde zo'n € 63 per jaar. Een inboeker die de verificatie niet haalt of ermee stopt, kan je de opbrengst van een heel jaar kosten. Drie vragen, in deze volgorde: krijg je je geld ook, haalt je inboeking de verificatie, en wat houd je over.
- Uitbetaling
- Per kwartaal, vóór de jaarverificatie
- Klantgeld
- Aparte beheerdersrekening
- NEa
- Eigen rekening in het REV
- Certificering
- ISO 27001:2022
- Looptijd
- Jaarlijks opzegbaar
- Sessiedata
- Automatisch, via cloud-API of OCPP
- Servicekosten
- 20% incl. btw
Al 34 mln kWh geregistreerd
Deel 1 • Zekerheid
Krijg je je geld ook? Zes vragen.
Een hoge vergoeding is niets waard als je hem nooit krijgt. 10 procentpunt servicekosten scheelt bij ons klantgemiddelde zo'n € 63 per jaar. Een inboeker die de verificatie niet haalt of ermee stopt, kan je de opbrengst van een heel jaar kosten. Stel daarom eerst deze zes vragen. Ook aan ons.
1
Z1
Is je inboeker zelf ISO 27001-gecertificeerd?
Met je machtiging krijgt je inboeker je EAN-code, je adres, je IBAN en elke laadsessie, een heel kalenderjaar lang. ISO 27001 is de internationale norm voor informatiebeveiliging. Wettelijk verplicht is hij niet. Een certificaat laat wel zien dat een onafhankelijke auditor heeft gecontroleerd hoe een bedrijf werkt.
- Vraag je inboeker
- “Mag ik je ISO 27001-certificaat zien, met nummer en scope?”
- Bij Joulo
- Gecertificeerd volgens ISO/IEC 27001:2022 sinds 26 september 2026. Certificaat NL26092601, afgegeven door LMS Assessments Limited. De scope is het hele platform. Geldig tot 25 september 2029. Bekijk het certificaat ›
- 1
Op eigen naam
Het certificaat staat op naam van de inboeker zelf. Een certificaat van het datacenter of van het moederbedrijf is niet hetzelfde.
- 2
Controleerbaar
Er staan een certificaatnummer, een uitgevende instelling en een geldigheidsdatum op. Die instelling is zelf geaccrediteerd.
- 3
De juiste scope
Het certificaat dekt de dienst die jij afneemt: het platform dat je laadsessies en gegevens verwerkt.
Wat ISO 27001 niet zegt: het is geen oordeel over de ERE-berekening (dat doet de inboekverificateur), geen AVG-keurmerk en geen certificaat van de NEa.
2
Z2
Heeft je inboeker zelf een rekening bij de NEa?
Inboeken gaat via het Register Energie voor Vervoer (REV) van de NEa. Een inboeker met een eigen rekening boekt zelf in. Zonder rekening loopt jouw inboeking via een andere partij.
- Misvatting
- Een rekening bij de NEa is een keurmerk. Het is een registratie, geen kwaliteitsoordeel.
- Vraag je inboeker
- “Boek je zelf in, op je eigen rekening bij de NEa?”
- Bij Joulo
- Joulo B.V. heeft sinds september 2026 een eigen rekening in het REV.
3
Z3
Mag je inboeker namens jou inboeken?
Namens anderen inboeken mag pas vanaf 200 geldige machtigingen, of samen 2 miljoen kWh per jaar (Regeling energie vervoer, art. 9). Wie daaronder blijft, kan niet zelf voor zijn klanten inboeken.
- Vraag je inboeker
- “Haal je die drempel zelf, met geldige machtigingen?”
- Bij Joulo
- Wij zitten ruim boven beide drempels. Een eigen controle waarschuwt als dat ooit verandert.
4
Z4
Betaalt je inboeker uit vóór of na de verificatie?
Elke inboeking over 2026 gaat in 2027 langs een onafhankelijke verificateur. Zijn oordeel staat vóór 1 mei 2027 in het register van de NEa. Wat hij afkeurt, levert geen ERE op.
- Vraag je inboeker
- “Wanneer staat mijn geld op mijn rekening, en wat gebeurt er als de verificatie afkeurt?”
- Bij Joulo
- Per kwartaal, zodra de ERE's verkocht zijn: vóór de verificatie. Dat risico dragen wij. Keurt de NEa later alsnog af, dan mogen we het bedrag terugvorderen (artikel 5.10 van de voorwaarden).
Uitbetaald vóór de verificatie
De inboeker schiet het geld voor en draagt tot de verificatie het risico. Er staat weinig van jouw geld bij hem.
Volgens de openbare voorwaarden: Joulo, Laadloon, Voltico, Zeres, ERE-Registratie
Uitbetaald na de verificatie
Jij draagt het risico. Keurt de verificateur af, dan ontvang je niets. Tot die tijd staat je opbrengst bij de inboeker: op zijn vroegst tot mei 2027.
Volgens de openbare voorwaarden: Tap Electric, Stekker, Vattenfall, Inboekers B.V., Groen-laden
5
Z5
Staat je geld apart?
Een inboeker die pas na de verificatie uitbetaalt, houdt jouw opbrengst lang vast. Op een beheerdersrekening staat dat geld los van zijn werkkapitaal.
- Vraag je inboeker
- “Staat mijn tegoed op een aparte rekening, los van je bedrijfsgeld?”
- Bij Joulo
- Ja, op een aparte beheerdersrekening bij Rabobank. En omdat we per kwartaal uitbetalen, staat er weinig van jouw geld bij ons.
6
Z6
Kun je per 1 januari overstappen?
Een machtiging geldt per heel kalenderjaar, en per aansluiting kan maar één inboeker inboeken. De NEa zegt erbij: de machtiging mag niet stilzwijgend worden verlengd. Voor consumenten geldt bovendien de Wet van Dam. Verlengt je contract zichzelf, dan mag je daarna altijd opzeggen met hooguit een maand (art. 6:236 sub j BW). Een opzegtermijn van meer dan een maand, of een looptijd van meer dan een jaar, wordt vermoed onredelijk te zijn (art. 6:237 sub o en sub k BW).
- Misvatting
- Verlengt je contract zichzelf, dan zit je er weer een jaar aan vast. Een machtiging mag niet stilzwijgend worden verlengd, en na een verlenging mag je als consument altijd met een maand opzeggen.
- Vraag je inboeker
- “Verlengt mijn contract of machtiging zichzelf? En tot wanneer kan ik kosteloos opzeggen om per 1 januari over te stappen?”
- Bij Joulo
- Nee. Onze machtiging verlengt nooit stilzwijgend, en je trekt hem in per het einde van elk jaar. Zeg je uiterlijk 31 december op, dan stap je per 1 januari over (artikel 10.1 en 10.3 van de voorwaarden).
Bron: NEa, eisen aan de machtiging. Of het contract zichzelf verlengt, staat per aanbieder in de tabel met alle aanbieders.
Deel 2 • Het bewijsdossier
Haalt je inboeking de verificatie? Zeven vragen.
Elk jaar controleert een onafhankelijke verificateur of je inboekdienstverlener per aansluiting zeven bewijsstukken kan laten zien. Ontbreekt er een, dan wordt de inboeking afgekeurd en krijg je niets. Stel daarom elke inboeker deze zeven vragen. Ook ons.
1
C1
Staat de aansluiting op jouw naam?
De verificateur wil zien dat de EAN-code van je aansluiting bij jou hoort, en dat wie machtigt dat ook mag. Daaruit volgt ook of je als particulier of als bedrijf machtigt.
- Vraag je inboeker
- “Hoe weet je dat ik de machtiging voor deze aansluiting mag tekenen?”
- Bij Joulo
- Wij controleren je aansluiting en wie er machtigt langs twee onafhankelijke wegen. Jij hoeft daarvoor niets te uploaden.
2
C2
Staat het laadstation op dat adres?
De verificateur wil een bewijs met adres: een uitdraai uit de app van het laadstation, een installatiefactuur of een laadrecord.
- Misvatting
- Een foto van je laadstation is genoeg. Een foto toont geen adres. De NEa accepteert hem niet als bewijs.
- Vraag je inboeker
- “Welk bewijs met adres leg je vast, en waar haal je het vandaan?”
- Bij Joulo
- Bij veel merken halen wij het adres zelf uit de koppeling met je laadstation. Anders volstaat een uitdraai uit de app of je installatiefactuur.
3
C3
Is het type meter MID-gecertificeerd?
De verificateur wil het certificaat van de fabrikant voor het type meter in je laadstation.
- Misvatting
- Jij moet het MID-certificaat aanleveren. Het certificaat hoort bij het type meter. De inboeker haalt het op bij de fabrikant.
- Vraag je inboeker
- “Heb je het certificaat voor mijn model al?”
- Bij Joulo
- Per model staat het certificaat in onze catalogus: 250+ modellen. Check je laadstation ›
4
C4
Meet de MID-meter ook echt?
Een certificaat alleen is niet genoeg. De verificateur wil zien dat de MID-meter elke laadsessie meet.
- Vraag je inboeker
- “Zie je per laadsessie de meterstanden van de MID-meter?”
- Bij Joulo
- Wij lezen per laadsessie de begin- en eindstand van de meter uit, rechtstreeks uit je laadstation.
5
C5
Zit de meter in het laadstation?
Voor thuisladen telt alleen de MID-meter in het laadstation zelf. Het eigenverbruik van het laadstation telt niet mee.
- Misvatting
- Een MID-meter in de meterkast voldoet meestal niet. Voor thuisladen voldoet hij nooit, niet 'meestal'.
- Vraag je inboeker
- “Telt de meter in mijn laadstation, of een meter ergens anders?”
- Bij Joulo
- Wij werken met laadstations met een MID-meter af fabriek. Zit die er niet in, dan laten we de routes zien die wel tellen. Check je laadstation ›
6
C6
Komt de sessiedata uit de meter?
De verificateur wil per laadsessie een transactie-ID, een begin- en eindtijd en de meterstanden, rechtstreeks uit de backend van het laadstation.
- Misvatting
- Je kunt je meterstand doorgeven of een foto sturen. Een foto, een spreadsheet of een ingetikt getal wordt afgekeurd. En de telling begint bij de meter: sessies van daarvoor tellen nooit alsnog mee.
- Vraag je inboeker
- “Waar komen mijn laadsessies vandaan?”
- Bij Joulo
- Automatisch: via de cloud-API van 15 merken of via OCPP voor elk ander laadstation. Nooit via een foto of een spreadsheet.
7
C7
Is er bewijs dat de stroom is ingekocht?
De verificateur wil per aansluiting zien dat de stroom via een energiecontract is ingekocht.
- Misvatting
- Je moet je energierekening uploaden. Met je machtiging geef je toestemming om de gegevens van je aansluiting op te vragen.
- Vraag je inboeker
- “Moet ik zelf facturen aanleveren?”
- Bij Joulo
- Nee. Met je machtiging vragen wij de gegevens van je aansluiting op.
Kan een inboeker alle zeven vragen beantwoorden zonder dat jij iets fotografeert, overtypt of uploadt? Dan staat je dossier op orde. Jij koppelt één keer, de inboeker doet de rest.
Wat je wel en niet aanlevert voor ERE'sLaadsessies vanaf 1 januari 2026 kun je nog tot en met 25 februari 2027 met terugwerkende kracht laten inboeken • nog 135 dagen. Koppel je nu, dan doet automatisch heel 2026 mee.
Check je laadstationDeel 3 • Wat houd je over?
Wie keert tot nu toe het meeste netto uit?
De fee alleen zegt weinig. Een lage fee op een lage verkoopprijs levert minder op dan een hogere fee op een hogere prijs. Daarom rekenen we met echt verkochte ERE's: netto per kWh = verkoopprijs × (1 − servicekosten).
5 aanbieders hebben een gerealiseerde verkoopprijs gepubliceerd. De rest heeft nog niet verkocht of maakt de prijs niet openbaar. Ons cijfer is wat onze klanten gemiddeld krijgen over 8 verkopen sinds juli 2026, bij gemiddeld 16% servicekosten na korting; bij het standaardtarief van 20% is het 12 cent. We verkopen in delen over het jaar, dus niet één prijsmoment bepaalt wat je krijgt. De tabel staat op volgorde van netto op gelijk uitbetaalmoment.
| Aanbieder | Verkoopprijs/kWh | Servicekosten | Netto/kWh | Geld op je rekening | Op gelijk moment* ↓ | Verkocht 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| € 0,16 | 15%25% met slim laden† | € 0,136 | Na verificatie, op zijn vroegst Q2 2027 | € 0,132 | 1 mln ERE | |
| € 0,158 | 20% | € 0,126 | Jaarlijks | € 0,126 | niet gepubliceerd | |
Dit zijn wij | € 0,15 | 15,9%gemiddeld na korting • standaard 20% | € 0,126bij 20%: € 0,12 | Per kwartaal | € 0,126 | 8,5 mln ERE |
| € 0,154 | 19%‡ | € 0,123 | Per kwartaal | € 0,123 | niet gepubliceerd | |
| € 0,157 | 27,5%22,5% bij een contract van vijf jaar† | € 0,114 | Per kwartaal bij automatisch uitlezen, eerste in Q4 2026 | € 0,114 | 10 mln ERE |
* Op gelijk uitbetaalmoment: geld dat later komt is minder waard. We rekenen met 1,04% per kwartaal wachten, de korting die de ERE-markt zelf rekent voor eerdere levering (€ 0,005 per ERE per kwartaal). Stekker (na verificatie, op zijn vroegst Q2 2027, 3 kwartalen na onze kwartaaluitbetaling): € 0,136 wordt dan € 0,132.
‡ Zeres rekent de 19% over de opbrengst na transactiekosten (algemene voorwaarden, art. 9.2). Hun eigen rekentool trekt 1% verkoopkosten af en verder geen kosten. Verificatie-, audit- en administratiekosten noemt Zeres niet in bedragen. We rekenen met 1,0%: 19% na die aftrek is 19,8% van de bruto-opbrengst, en de kolom netto per kWh rekent daarmee. Bron: zeres.nl/rekentool/, gecheckt 10 okt 2026.
† Stekker rekent 15% op de ERE-vergoeding en 25% met slim laden. Met 25% is dat € 0,12 netto per kWh en € 0,117 op gelijk uitbetaalmoment. Bron: stekker.com/nl/ere, gecheckt 10 okt 2026.
† ERE-Registratie rekent 27,5% op de ERE-vergoeding en 22,5% bij een contract van vijf jaar. Met 22,5% is dat € 0,122 netto per kWh en € 0,122 op gelijk uitbetaalmoment. Bron: ere-registratie.nl/erewijzer/, gecheckt 10 okt 2026.
Servicekosten zijn de standaardtarieven in jaar 1. Joulo: € 0,12 bij 20%; onze klanten krijgen gemiddeld 12,6 cent, omdat de fee daalt per verlengjaar en via referrals.
Bronnen: Joulo is het volumegewogen gemiddelde van alle 8 verkopen in ons openbare verkooplogboek (prijs per ERE × 0,3327 ERE/kWh). De andere rijen komen uit de bron die per rij staat vermeld.
Zo vergelijk je een prijs per ERE
- Zelfde laadjaar. Een ERE uit 2026 vergelijk je alleen met een ERE uit 2026.
- Zelfde fee-basis. Het standaardtarief in jaar 1, inclusief btw.
- Zelfde levermoment. Een ERE die pas in Q1 2027 overgaat, is € 0,005 per kwartaal minder waard. € 0,482 bij levering in Q1 2027 is € 0,477 in Q4 2026 en € 0,472 in Q3 2026.
Volledig overzicht
Alle 35 ERE-aanbieders
Servicekosten, uitbetaling, looptijd en waar je data vandaan komt. Inclusief zakelijke aanbieders. Klik op een naam voor de bron.
| Aanbieder | Type | Doelgroep | Servicekosten | Uitbetaling | Looptijd | Aanlevering data | Beheerdersrekening | Bijzonderheden |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| dit zijn wij · gecheckt 21 aug 2026 | NEa | B2C + B2B | Particulier 20% | Per kwartaal Vóór verificatie | Jaarcontract | Automatisch via cloud-API of OCPP; CSV alleen als exportAlleen data uit de bron | Ja | 20% incl. btw voor particulieren. Elk verlengjaar −1% gedurende de eerste 3 verlengjaren; referralkorting stapelt daar bovenop (tot 10%). Zakelijk 15% excl. btw tot 25.000 kWh per aansluiting per jaar, aflopend tot 4% bij de grootste locaties, met de verificatie apart doorbelast; VvE 15% excl. btw. |
| gecheckt 4 okt 2026 | NEa | B2C + B2B | 25% · 20% via Zonneplan | Per kwartaal of jaarlijks, na verkoop | 1, 2 of 3 kalenderjaren, eindigt vanzelf, niet verlengd · tussentijds opzeggen kan niet (AV v2.1, art. 16) | Via backoffice (E-Flux, Last Mile) of Plugchoice; Alfen direct via OCPP; daarnaast een handmatige route (jaaroverzicht of rapport)Ook handmatige aanlevering | Ja | Onderdeel van Achmea. Leest automatisch uit via je laadstationfabrikant of -beheerder; publiceert geen merkenlijst. |
| gecheckt 4 okt 2026 | NEa | B2C + B2B | 25% (1 jr) · 20% (3 jr) · 15% (5 jr) | Jaarlijks (april na het kalenderjaar) | 1, 3 of 5 kalenderjaren, zonder keuze stilzwijgend verlengd met een jaar (AV art. 9.1) · tussentijds niet opzegbaar (art. 9.3) | Maandelijks kWh invoeren in het portaal, of toegang tot je EV-backofficeOok handmatige aanlevering | – | Mobil-distributeur; 75+ jaar ervaring in brandstof en smeermiddelen. 25% in jaar 1, pas 15% bij een 5-jarig contract |
| gecheckt 10 sep 2026 | Reseller | B2C + B2B | 24% (1 jr) · 22% (2 jr) · 20% (3 jr) | Jaarlijks (eerste uitbetaling 31 maart 2027, na een succesvolle audit) Na verificatie | 1, 2 of 3 jaar | Automatisch uit het eigen laadplatform (OCPP); inboeking via Inboekers B.V.Alleen data uit de bron | – | Internationaal; app-gebaseerd. 20% bij een 3-jarig contract. Betaalt uit na een goedgekeurde verificatie. |
| gecheckt 4 okt 2026 | NEa | B2C + B2B | 20% (vast tarief 2026) | Jaarlijks: Q3 dit jaar ('Direct') of Q1 volgend jaar ('Optimaal') Vóór verificatie | 1 kalenderjaar, eindigt vanzelf op 31 december, niet stilzwijgend verlengd (voorwaarden v1.1, art. 9.1) | Easee en Zaptec via cloud; overige merken via Plugchoice (OCPP); handmatig uploaden voor alle merken (kwartaalfoto van de meterstand)Ook handmatige aanlevering | – | Particulieren/thuisladers en bedrijven; vast 20% over de gerealiseerde ERE-opbrengst in 2026. Handmatig inboeken is gratis. Bij 'Optimaal' volgt de uitbetaling in Q1 van het volgende jaar. |
| gecheckt 21 aug 2026 | NEa | B2C + B2B | 20% | Per kwartaal (eerste consumentenronde najaar 2026) Vóór verificatie | 1 jaar | Automatisch via OCPP-proxy of bestaande laadsoftware (E-Flux); geen handmatige routeAlleen data uit de bron | – | 22+ mln kWh geregistreerd sinds 2024 (€2,5 mln uitbetaald). 40+ laadstationmodellen via je eigen platform/OCPP, zonder directe cloud-integraties. Geen abonnements- of koppelkosten. 'Tot €0,25/kWh' geldt alleen bij 100% eigen hernieuwbare opwek. Zakelijk: tiered % (resultaatafhankelijk), whitelabel mogelijk. |
| NEa | B2C + B2B | 19% incl. btw (jaar 1), gerekend over de opbrengst na transactie-, verificatie-, audit- en administratiekosten (AV art. 9.2) · daalt 1pp per loyaal jaar tot 15% (jaar 5+) · zakelijk 13% excl. btw, elk jaar 1pp minder tot 11% | Per kwartaal · 50% voorschot uitgekeerd in juli 2026, vóór verificatie Vóór verificatie | 1 kalenderjaar, niet stilzwijgend verlengd (AV art. 11.2) · opzegtermijn één kalendermaand (art. 11.3) | Automatisch via koppelingen (o.a. Zaptec); lukt dat niet, dan kWh per kwartaal zelf doorgeven via portal, WhatsApp, app of e-mailOok handmatige aanlevering | – | 19.000+ aanmeldingen (aug 2026) · noemt '€ 0,13 per kWh' voor 2026 · 15 jaar ervaring in duurzame elektrotechniek. Voorwaarden van 1 september 2026 vervangen die van 1 april 2026. Bij opzeggen rondt Zeres nu af tot en met de uitbetaling over het laatste kwartaal (art. 11.7). In de aprilversie verviel per de einddatum de uitbetaling van al ingeboekte of verhandelde ERE's, en verlengde het contract stilzwijgend (art. 6 en 8.4). Wie vóór 1 september tekende, valt tot de eerstvolgende verlenging onder de aprilversie (art. 1.7). De commissie gaat over de netto-opbrengst: transactie-, verificatie-, audit- en administratiekosten gaan eerst van de bruto-opbrengst af (art. 9.2 en 7.3). De eigen rekentool trekt 1% verkoopkosten af en geen andere kosten (zeres.nl/rekentool, 10 oktober 2026). | |
| gecheckt 4 okt 2026 | NEa | B2C + B2B | 15% · 25% in combinatie met slim laden via Stekker | Jaarlijks, na de verificatie (art. 7.5) · "in de regel" Q1 van het jaar erna (art. 7.6) Na verificatie | Altijd kosteloos opzegbaar; voor een overstap per 1 januari uiterlijk 30 november (AV art. 9.2) · machtiging niet verlengd Voorwaarden | Automatisch via de Stekker-app (honderden modellen, eigen claim); geen handmatige route beschrevenAlleen data uit de bron | – | Slim-laden-app met ERE-registratie. Publiceert zijn verkoop in een eigen logboek; levering Q1 2027. |
| gecheckt 10 okt 2026 | NEa | B2C | 27,5% (1 jr) · 25% (3 jr) · 22,5% (5 jr) | Per kwartaal als ze de laaddata automatisch uitlezen, de eerste in Q4 2026 (FAQ) · de AV (art. 9) noemen inboeken pas na positieve verificatie Vóór verificatie | Minimaal 1 kalenderjaar, stilzwijgend verlengd met telkens een jaar, opzegtermijn zes weken (AV art. 13) · ook pakketten van 3 en 5 jaar Voorwaarden | Via EV-backoffice (ConnectNed, Maxem, E-Flux), met je laadpaalcloud-inloggegevens, of handmatig 1× per jaar een spreadsheetOok handmatige aanlevering | – | Voorheen HBE registratie; actief sinds 2021 (zakelijk). Eerste particuliere uitbetaling aangekondigd voor Q4 2026. |
| gecheckt 4 okt 2026 | NEa | B2C + B2B | 20% (jaar 1) · elk jaar 1pp minder tot 16% (jaar 5+) | Jaarlijks · eerste uitbetaling 'rond maart 2027' | 1 kalenderjaar, stilzwijgende verlenging niet mogelijk (AV art. 16.1 en 16.3) | Via een laadpaalbeheersysteem (Plugchoice) of de app van de fabrikant; geen eigen app of OCPP genoemd | – | Xolvere B.V., Amersfoort, ingeschreven 28 mei 2026. Voorwaarden van 8 september 2026 vervangen de looptijdstaffel (20/18/16% bij 1, 3 of 5 jaar) door een loyaliteitsstaffel. |
20% incl. btw voor particulieren. Elk verlengjaar −1% gedurende de eerste 3 verlengjaren; referralkorting stapelt daar bovenop (tot 10%). Zakelijk 15% excl. btw tot 25.000 kWh per aansluiting per jaar, aflopend tot 4% bij de grootste locaties, met de verificatie apart doorbelast; VvE 15% excl. btw.
Dit zijn wij · Bron: eigen website · gecheckt 21 aug 2026
Onderdeel van Achmea. Leest automatisch uit via je laadstationfabrikant of -beheerder; publiceert geen merkenlijst.
Bron: eigen website · gecheckt 4 okt 2026
Mobil-distributeur; 75+ jaar ervaring in brandstof en smeermiddelen. 25% in jaar 1, pas 15% bij een 5-jarig contract
Bron: eigen website · gecheckt 4 okt 2026
Internationaal; app-gebaseerd. 20% bij een 3-jarig contract. Betaalt uit na een goedgekeurde verificatie.
Bron: eigen website · gecheckt 10 sep 2026
Particulieren/thuisladers en bedrijven; vast 20% over de gerealiseerde ERE-opbrengst in 2026. Handmatig inboeken is gratis. Bij 'Optimaal' volgt de uitbetaling in Q1 van het volgende jaar.
Bron: eigen website · gecheckt 4 okt 2026
22+ mln kWh geregistreerd sinds 2024 (€2,5 mln uitbetaald). 40+ laadstationmodellen via je eigen platform/OCPP, zonder directe cloud-integraties. Geen abonnements- of koppelkosten. 'Tot €0,25/kWh' geldt alleen bij 100% eigen hernieuwbare opwek. Zakelijk: tiered % (resultaatafhankelijk), whitelabel mogelijk.
Bron: eigen website · gecheckt 21 aug 2026
19.000+ aanmeldingen (aug 2026) · noemt '€ 0,13 per kWh' voor 2026 · 15 jaar ervaring in duurzame elektrotechniek. Voorwaarden van 1 september 2026 vervangen die van 1 april 2026. Bij opzeggen rondt Zeres nu af tot en met de uitbetaling over het laatste kwartaal (art. 11.7). In de aprilversie verviel per de einddatum de uitbetaling van al ingeboekte of verhandelde ERE's, en verlengde het contract stilzwijgend (art. 6 en 8.4). Wie vóór 1 september tekende, valt tot de eerstvolgende verlenging onder de aprilversie (art. 1.7). De commissie gaat over de netto-opbrengst: transactie-, verificatie-, audit- en administratiekosten gaan eerst van de bruto-opbrengst af (art. 9.2 en 7.3). De eigen rekentool trekt 1% verkoopkosten af en geen andere kosten (zeres.nl/rekentool, 10 oktober 2026).
Bron: eigen website · gecheckt 10 okt 2026
Slim-laden-app met ERE-registratie. Publiceert zijn verkoop in een eigen logboek; levering Q1 2027.
Bron: eigen website · gecheckt 4 okt 2026
Voorheen HBE registratie; actief sinds 2021 (zakelijk). Eerste particuliere uitbetaling aangekondigd voor Q4 2026.
Bron: eigen website · gecheckt 10 okt 2026
Xolvere B.V., Amersfoort, ingeschreven 28 mei 2026. Voorwaarden van 8 september 2026 vervangen de looptijdstaffel (20/18/16% bij 1, 3 of 5 jaar) door een loyaliteitsstaffel.
Bron: eigen website · gecheckt 4 okt 2026
Beheerdersrekening: een aparte bankrekening waarop de ERE-tegoeden van klanten los staan van het werkkapitaal van de aanbieder. Een streepje betekent: niet publiek bekend.
Laadstations
Wordt jouw laadstation automatisch uitgelezen?
Joulo leest 67 merken automatisch uit. 15 daarvan direct via de cloud-API van de fabrikant: Tesla, Easee, Wallbox, Zaptec, Smappee, V2C, Enphase, NexBlue, ChargeAmps, Ohme, go-e, Victron, Ecotap, Volt Time en SolarEdge. Elk ander laadstation met OCPP 1.6J koppel je via onze eigen OCPP-gateway. Vraag elke aanbieder om zo'n lijst, dan weet je vooraf of jouw model meedoet.
- merken automatisch
- 67
- merken automatisch
- via cloud-API
- 15
- via cloud-API
- modellen met MID-certificaat
- 250+
- modellen met MID-certificaat
- voor elk ander laadstation
- OCPP
- voor elk ander laadstation
Wat anderen zeggen
Wat onafhankelijke vergelijkers zeggen
keuze.nl sorteert inboekdienstverleners op wat je netto overhoudt en zet Joulo op 1. In juli 2026 rekende de redactie de eerste echte verkopen door en kwam Joulo opnieuw bovenaan. laadpas.net rekent alle inboekers door op echt verkochte ERE's en zet Joulo op 1, en ere-registreren.nl zet Joulo bovenaan. Elke ranglijst hangt aan aannames: fee, jaarverbruik en looptijd.
“Super overzichtelijk hoe alles werkt en geen verrassingen achteraf. Hier hoop ik nog jaren profijt van te hebben.”
“Zeldzaam goede service om mijn laadpaal te vervangen. Joulo heeft de beste en eenvoudigste oplossing om je lader te integreren, waarna je er nergens meer naar om hoeft te kijken. Absolute aanrader.”
FAQ
Veelgestelde vragen over inboekdienstverleners
Zo vergelijken we
Openbare bronnen, een datum per rij
Alle gegevens komen van de publieke websites en voorwaarden van de aanbieders zelf. Per rij staat wanneer we die het laatst hebben gecheckt. De zekerheidsvragen komen uit de Regeling energie vervoer, de Wet van Dam en ISO/IEC 27001. De zeven bewijsvragen komen uit de eisen die de onafhankelijke inboekverificateur per aansluiting stelt. Joulo staat zelf in de vergelijking en is gemarkeerd. Er is geen betaalde plaatsing.

Ik houd deze vergelijking zelf bij. Klopt iets niet meer? Mail me: johan@joulo.nl • Johan Trip
Bronnen
- NEa – Inboeken elektriciteit (deadlines 1 maart, 1 april, 1 mei)
- NEa – Inboekverificatie en correctie tot 5 jaar terug
- NEa – Overzicht rekeninghouders REV
- NEa – Emissiereductie-eenheden (ERE)
- Eerste Kamer • Wetsvoorstel 36766
- NOS: Vervuilende bedrijven gaan de elektrische autobezitter betalen
- Vereniging Elektrische Rijders over ERE
- keuze.nl • ERE-vergelijker
- keuze.nl • eerste ERE-opbrengsten doorgerekend (jul 2026)
- laadpas.net • inboekers doorgerekend op echte verkopen
- ere-registreren.nl • vergelijking inboekdienstverleners
Jij koppelt één keer.Wij doen de rest.
Wij meten, boeken in en betalen elk kwartaal uit. 20% servicekosten, jaarlijks opzegbaar.